کلید رسیدن به خواسته ها؛ سپاس‌گزاری
سپاسگذاری و سپاس گزاری در قانون جذب ابگینه ساز

کلید رسیدن به خواسته ها؛ سپاس‌گزاری

در این مقاله، در مورد اهمیت، قوانین و عوامل مؤثر بر سپاسگزاری صحبت می‌شود. در مقاله‌ی بعدی که روی سایت منتشر می‌شود، می‌پردازم به این مبحث که چگونه سپاس‌گزاری کنیم تا مؤثرتر واقع شود.

نیاکان و بزرگان ما، به‌خوبی قانون جذب را می‌دانستند. بامطالعه‌ی اشعار، نامه‌ها و احادیث به‌خوبی می‌توان به این حقیقت پی برد. نامه‌های امام علی (ع) در پسرش، در نهج‌البلاغه بر پایه‌ی قانون جذب نوشته‌شده است. اشعار بسیاری از حافظ، مولانا، سعدی و دیگر شاعران بزرگ پیداشده است که گواه قانون جذب است.

قانون جذب، قانونی ازلی و ابدی است! هرکسی در هر شرایطی، در هر موقعیت مکانی، با هر وضعیت مالی، اجتماعی و فرهنگی قادر است از این قانون طلایی استفاده کند. فقط باید تکنیک‌های درست استفاده از قانون را یاد بگیرد و به آن‌ها عمل کند. در این صورت، امکان ندارد نتیجه‌ حاصل نشود.

در این مقاله، با یک تکنیک طلایی در قانون جذب آشنا می‌شویم که امکان ندارد آن را استفاده کنید و متوجه تغییر چشم‌گیر زندگی‌تان نشوید! نام این تکنیک، سپاس‌گزاری است!

سپاسگزاری چیست؟

حقیقت این است که تعریف کلمه‌ی سپاسگزاری، خیلی مشخص نیست و هرکس می‌تواند تعبیر خودش را از این کلمه داشته باشد. معنایی که من برای این کلمه در نظر گرفتم، این است:

تقدیر از کسی به خاطر یک اتفاق!

قطعاً در زندگی روزمره‌ی خود، سپاسگزاری می‌کنید؛ شاید از مادر یا همسرتان به خاطر  غذای خوشمزه، از دوستی برای اینکه کاری را برای شما انجام داده است، از رئیستان به خاطر اینکه حقوقتان را به‌موقع پرداخت کرده و یا با درخواست مساعده‌ی شما موافقت کرده است؛ اما در این مقاله می‌خواهیم ببینیم چطور از این کار به نفع خودمان در قانون جذب استفاده کنیم تا بتوانیم زندگی شادتر، غنی‌تر و بهتری را تجربه کنیم.

لازم است در اینجا، یک‌بار دیگر، قانون جذب را تعریف کنم. طبق قانون جذب، همه‌چیز در دنیا انرژی است و انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند. اعضای بدن ما، جمعی از انرژی‌های مشابه هستند که در کنار یکدیگر قرار دارند. صندلی‌ای که روی آن نشسته‌اید، مجموعه‌ای از انرژی است. ما به‌عنوان یک انسان، با فرکانس‌هایی که می‌فرستیم، می‌توانیم انتخاب کنیم چه نوعی از انرژی را به سمت خودمان و زندگی‌مان جذب کنیم. وقتی انتخاب کردیم، قانون جذب یک سری ابزار را در اختیار ما قرار می‌دهد که این کار را راحت‌تر و سریع‌تر انجام دهیم! سپاس‌گزاری، یک ابزار آسان، سریع، راحت و لذت‌بخش هست.

چرا سپاسگزاری مهم است؟

افتخار این را داشته‌ام که ۳ کتاب آسمانی را مطالعه کنم. در این ۳ کتاب (و مطمئناً کتاب‌های آسمانی دیگر) نقاط مشترک بسیار زیادی وجود دارد. یکی از این نقاط مشترک، سپاس‌گزاری است.

در تمام کتاب‌های آسمانی، به این اصل اشاره‌شده. چیزی که مشخص است، هر پیامبر در زمان خودش، با توجه به خواسته‌ی مردم زمان خودش به یک جنبه‌ی مثبت این خصلت اشاره می‌کرده است و مردم را به انجام سپاسگزاری دعوت می‌کرده.

فرقی ندارد که متعلق به کدام دین، مذهب، آیین و فرقه باشید. چیزی که مسلم هست در این دنیا زندگی می‌کنید! این دنیا هم قوانین خاص خودش را دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها، به نهایت لذت، سربلندی و رضایت رسید. با استفاده از این قوانین، کائنات تمام تلاشش را می‌کند که شما را به خواسته‌تان نزدیک‌تر بکند!

وقتی سپاس‌گزاری می‌کنیم، درواقع داریم یک سری پیام را به کائنات می‌فرستیم. اهمیت سپاس‌گزاری در این پیام‌ها نهفته است. بهتر است آن‌ها را بخوانید تا بدانید موقع سپاسگزاری شخص شما، چه اتفاقاتی در جهان هستی رخ می‌دهد.

۱-به جهان هستی، این پیام را می‌رسانید که به کانون توجه شما، بر روی خواسته‌های شما است. چون مسلماً به سبب اتفاقی مثبت، خدا را شکر می‌کنید! بنابراین جهان هستی، خواسته‌های شما را در زندگی شما  پررنگ‌تر می‌کند و بیشتر شاهد اتفاقات زیبا در زندگی خواهید بود.

۲-به جهان هستی، این پیام را می‌رسانید  که به فراوانی نعمت‌های دنیا، باور دارید. بنابراین چون به آن‌ها باور دارید، همان‌ را در زندگی خواهید دید!

نکته‌ی مهم دیگر در مورد سپاسگزاری، این است که بالاترین فرکانس و درجه‌ی عاطفی انسان است که بیشترین نزدیکی را با فرکانس وجودی منبع (خدا، کائنات و هستی) را دارد.

فکر می‌کنیم اهمیت سپاسگزاری، حالا برایتان بیش‌ازپیش روشن شده است!

۲ عامل مهم و مؤثر در سپاسگزاری

۱-احساس را فراموش نکنید.

 احساسات ما در هرلحظه، بیانگر این است که قانون جذب، خوبی‌ها را به سمت ما بیاورد یا بدی‌ها را. شکرگزاری به‌خودی‌خود بیانگر فرکانس مثبت و سازنده در زندگی ما هست. حالا اگر بدانید که با داشتن احساس خوب، تأثیرش را می‌توانید چند برابر کنید، چرا این کار را نکنید؟ البته پیشنهاد می‌کنم برای اطلاع از تکنیک‌های داشتن احساس خوب، به سری مقالات احساسات و در کل به صفحه‌ی مقالات وب‌سایت، سری بزنید!

۲-لطفاً در لحظه باشید.

در حین انجام سپاسگزاری، لطفاً واقعاً سپاسگزاری کنید. سعی کنید عوامل حواس‌پرتی را از خودتان دور کنید و فکرتان را کنترل کنید که به‌جاهای دیگر نرود. اگر در لحظه‌ی شکرگزاری، ناگهان به این فکر کنید فردا چک دارید، یا مثلاً باید فرزندتان را از مدرسه بیاورید، شما عملاً در لحظه نیستید. نکته‌ی بسیار مهم در قانون جذب و مخصوصاً قانون سپاس‌گزاری همین است. فرکانسی که در لحظه ارسال می‌کنید، باید واقعی و هم‌راستا با عملی که انجام می‌دهید باشد. به بیان ساده‌تر، یعنی موقع سپاس‌گزاری، فقط سپاس‌گزاری کنیم!

“در این مقاله، در مورد اهمیت، قوانین و عوامل مؤثر بر سپاسگزاری صحبت شد. در مقاله‌ی بعدی که روی سایت منتشر می‌شود، می‌پردازم به این مبحث که چگونه سپاس‌گزاری کنیم تا مؤثرتر واقع شود. امیدوارم پایه‌ی سپاسگزاری خود را در این مقاله محکم کنید و در مقاله‌ی بعدی، در سپاسگزاری خودتان، تحولی عظیم ایجاد کنید!”

ایمانوئل آبگینه ساز

ایمانوئل آبگینه ساز هستم. مدرس و مربی روانشناسی موفقیت و قانون جذب. به مردم کمک می کنم تا با استفاده از قوانین الهی، آسان‌تر و البته سریع‌تر به خواسته‌هایشان برسند!

این پست دارد 2 نظر

پاسخی بگذارید

بستن منو
فقط برای افراد عمل‌گرا!

دانلود رایگان کتاب
"چکش قانون جذب"

کادرها را پر کنید و بلافاصله دانلود کنید!
دانلود می‌کنم.
close-link
×
×

سبد خرید