در مورد کانون توجه بیشتر بدانیم!
چطور از روانشناسی موفقیت استفاده کنیم

در مورد کانون توجه بیشتر بدانیم!

همیشه در علوم روانشناسی موفقیت این که بتوانیم کانون توجه خود را کنترل کنیم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است. اهمیت این موضوع آن قدر زیاد است که تقریبا تمام کلاس‌هایی که چه به صورت آزاد در مورد روانشناسی برگزار می شود و چه به صورت آکادمیک در دانشگاه‌ها در این مورد برگزار می‌شوند، در مورد کانون توجه صحبت می‌کنند.

تسلط بر کانون توجه می‌تواند ما را موفق‌تر کند.

امروز در این مقاله در وبسایت آبگینه‌ساز می‌خواهیم کمی بیشتر در مورد توجه بدانیم. این‌که توجه ما چه کاری انجام می‌دهد؟ چرا باید کانون توجه خود را کنترل کنیم و چه راهکارهایی می‌توانیم برای تسلط به این ابزار استفاده کنیم را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. پس پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله جذاب و خواندنی در وبسایت آبگینه‌ساز همراه ما باشید.

کانون توجه چیست؟

همان‌طور که احتمالا در مقالات وبسایت آبگینه‌ساز خوانده‌اید و یا در محصول بی‌نظیر “توجه به توجه” شنیده‌اید، این‌که کانون توجه ما به چه سمتی هست، اولین قدم ما را برای استفاده از قانون جذب و علوم روانشناسی موفقیت رقم می‌زند.

بنابراین اگر بخواهیم کانون توجه را تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم کانون توجه عاملی هست که مشخص می‌کند چه فرکانس‌هایی در چه میزان قدرتی از رادار انسانی ما ساطع شود.

کانون توجه ما مشخص می‌کند چه چیزی را جذب کنیم.

چرا تسلط به کانون توجه مهم است؟

تمام انسان‌ها چه بدانند چه ندانند در هر لحظه از زندگی‌شان در حال استفاده از قانون جذب هستند. قانون جذب این را بیان می‌کند که هر چیزی که به آن توجه می‌کنیم، وارد زندگی ما می‌شود. بنابراین اگر این توانایی را داشته باشیم که کانون توجه خود را کنترل کنیم و به آن تسلط داشته باشیم، می‌توانیم در زندگی اتفاقاتی را جذب کنیم که خواهان آن‌ها هستیم.

احتمالا همه ما زمان‌هایی در زندگی داشته‌ایم که به اصطلاح روی دور خوش‌شانسی افتاده‌بودیم و اتفاقات مثبتی پشت سر هم در زندگیمان می‌افتاد. امروز در این مقاله متوجه خواهیم‌شد که در آن دوره کانون توجه ما به چه مسائلی متمرکز بوده. وقتی این حقیقت را درک کنیم، می‌توانیم از تکنیک‌های تسلط به کانون توجه آگاهانه استفاده کنیم و اتفاقاتی از جنس خوشایند را به زندگی خودمان جذب کنیم.

هدف ما از کنترل کانون توجه، رسیدن به آرامش درونی است.

چطور به کانون توجه مسلط باشیم؟

هر فردی با توجه به نوع زندگی‌ و محلی که در آن رشد کرده، می‌تواند روش‌های مختلفی را برای کنترل کانون توجه خودش انتخاب کند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با یکی از روش‌های جذابی که در کلاس‌های بین‌المللی روانشناسی موفقیت تدریس می‌شود آشنا کنیم. نام این روش “تکنیک هدیه” هست! اگر محصول توجه به توجه را تهیه کرده باشید احتمالا با این تکنیک آشنا هستید؛ اما در هر صورت خواندن ادامه این مقاله برای شما هم خالی از لطف نخواهد بود. ممکن است فقط یک نکته، بتواند تاثیر به‌سزایی در کنترل کانون توجه شما بگذارد!

در تکنیک هدیه، کاری که باید برای کنترل کانون توجه بکنیم خیلی ساده است! البته این چیزی نیست که در اوایل استفاده شما از این روش به آن برسید؛ اما بعد از مدتی خواهیددید با چه روش آسانی می‌توانید کانون توجه خود را به خوبی کنترل کنید!

چیزی که در این روش باید در نظر بگیرید، این است که تمام موضوعات و اتفاقاتی که در اطراف ما رخ می‌دهند، حداقل می‌شود به آن‌ها از یک زاویه نگاه کرد که به نفع طرف باشد. هرررر مثالی که شما فکرش را بکنید و هر موقعیتی را در نظر بگیرید حداقل از یک دیدگاه می‌تواند به نفع همه باشد. حتی موضوعات و اتفاقاتی که به ظاهر بسیار بد و تلخ هستند.

در تکنیک هدیه باید ذهن و کانون توجه خود را تربیت کنیم که به دنبال نکته مثبتی باشد که در آن اتفاق برای ما رخ داده… همین!

اگر  بتوانیم مسیر عصبی انجام این کار را در مغز خودمان بسازیم، می‌توانیم به شما قول دهیم که هرگز در هیچ شرایطی ذهن و کانون توجه شما مایه آزار شما نمی‌شود. این تکنیک برای افراد بسیار زیادی کاربرد داشته و از مزایای آن در زندگی خودشان استفاده کردند. در ادامه تجربه یکی از مراجعین حضوری‌ام را برای شما تعریف خواهم‌کرد.

تکنیک هدیه در علوم روانشناسی موفقیت

یک نمونه از تکنیک هدیه

از وقتی مجموعه آبگینه‌ساز راه‌اندازی شد، تصمیم بر این داشتیم که محوریت اصلی مشاوره‌هایمان در فضای مجازی و فضای آنلاین باشد. خوشبختانه زمانی که تعداد همراهان ما بالاتر رفت این بستر را برای مشاوره حضوری هم فراهم کردیم.

یکی از موارد مشاوره‌ی ما، آقایی بود که حدود دو سال با خانمی در رابطه بودند و بعد از این مدت به دلایلی این رابطه را به پایان رسانده بودند. مشکلی که این آقا با آن دست و پنجه نرم می‌کرد این بود که مدام کانون توجه او به سمتی می‌رفت که او را اذیت می‌کرد.

با صحبت‌هایی که در مورد مشکلش داشتیم، تصمیم گرفت برای رفع این مشکل و کنترل کانون توجه ‌اش از تکینک هدیه استفاده کند.

قبول می‌کنیم که واقعا در بعضی شرایط استفاده از این روش کار سختی هست و شاید برخی فکر کنند باید سنگ‌دل باشیم تا این کار را انجام دهیم. اما باید این را هم بدانیم که موفقیت آسان به‌دست نمی‌آید. افراد موفق افرادی هستند که در هر شرایطی ذهن و کانون توجه خود را می‌توانند کنترل کنند.

این آقا تصمیم گرفت به مسائلی توجه کند که می‌تواند برای او در غیاب این رابطه مفید باشد. اولین موضوعی که توانست برای این‌کار پیدا کند این بود که با توجه به شرایط زندگی‌اش، توانست زمان بیشتری را به کسب و کار و گسترش کسب‌وکار خودش اختصاص دهد.

البته این به هیچ وجه به این معنا نیست که بودن در یک رابطه می‌تواند از گسترش کسب‌وکارها جلوگیری کند. اتفاقا وجود یک رابطه زیبا علاوه بر آرامش روحی می‌تواند همراهی برای موفقیت ما و کنترل بهتر کانون توجه فراهم کند. در این مورد این فرد توانست با اختصاص دادن کانون توجه خودش به این موضوع کم‌کم درد این مسئله را در وجود خود کاهش دهد.

صحبت آخر

بدون شک موفقیت فقط در یکی از ابعاد زندگی نمی‌تواند شادی‌آور باشد. اگر بخواهیم به درستی از قانون جذب و روانشناسی موفقیت استفاده کنیم باید بتوانیم کانون توجه خودمان را روی آرامش و پیشرفت متساوی در تمام جنبه‌های زندگی متمرکز کنیم.

از شما ممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. لطفا اگر شما هم خاطره‌ای در مورد استفاده از تکنیک هدیه دارید در کامنت‌ها برای ما تعریف کنید!

ایمانوئل آبگینه ساز

ایمانوئل آبگینه ساز هستم. مدرس و مربی روانشناسی موفقیت و قانون جذب. به مردم کمک می کنم تا با استفاده از قوانین الهی، آسان‌تر و البته سریع‌تر به خواسته‌هایشان برسند!

پاسخی بگذارید

بستن منو
فقط برای افراد عمل‌گرا!

دانلود رایگان کتاب
"چکش قانون جذب"

کادرها را پر کنید و بلافاصله دانلود کنید!
دانلود می‌کنم.
close-link
×
×

سبد خرید