ویروس کرونا و افراد موفق دنیا!
برای مقابله با ویروس کرونا چه کنیم

ویروس کرونا و افراد موفق دنیا!

چند روز پیش در پیج اینستاگراممون ویدئویی در مورد ویروس کرونا منتشر کردیم که با استقبال عجیبی رو به رو شد و بیش از ۵۰ نفر آن را در استوری خود بازنشر دادند!

اگر تاکنون این ویدئو را ندیده‌اید، روی دکمه زیر کلیک کنید تا شما هم این ویدئو را ببینید!

میزان تلفات ویروس کرونا

در ویدیو بالا گفته‌ام که رشته دانشگاهی من علوم آزمایشگاه بوده. بنابراین تا حدودی از بیماری‌ها، مکانیسم عملکرد آن‌ها و میزان ابتلا و تلفات ویروس‌ها و باکتری‌های مختلف آگاه هستم.

تلفات ویروس کرونا زیر 3 درصد است

اما باز هم به این میزان علم خودم اعتماد نکردم و از افراد آگاه‌تری که در این زمینه فعالیت تخصصی دارند سوال پرسیدم. یکی از نتایجی که گرفتم، جمله زیر بود.

“بیماری آنفلوانزا، سالانه بین ۲۹۰ هزار تا ۶۵۰ هزار تلفات در سراسر دنیا دارد و ویروس کرونا در این مدت در کل دنیا کمتر از ۱۰ هزار کشته داده است.”

پس چرا ویروس کرونا اینقدر ترسناک شد؟!

زمانی که به این آمار نگاه می‌کنیم، احتمالا این موضوع در ذهنمان می‌گذرد که پس چرا به قدری که از ویروس کرونا می‌ترسیم، از آنفلوانزا نمی‌ترسیم؟ بیماری قبلی که ده‌ها برابر بیشتر از ویروس کرونا تلفات و کشته داده!

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به دو نکته اشاره کنیم که به ما نشان می‌دهد چرا ویروس کرونا را این‌قدر در ذهنمان ترسناک‌تر از بقیه ویروس‌ها می‌دانیم.

  • دلیل اول این است که متاسفانه بسیار زیاد درگیر رسانه‌ها شده‌ایم…

احتمالا قبول دارید کسی که از صبح تا شب پای تلویزیون و اخبار هست و یا حتی اخبار این بیماری و تلفات آن را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کند، ترس بسیار زیادی در وجود خودش از این بیماری خواهد داشت.

این ترس ناشی از توجه بیش از اندازه ما به معایب یک بیماری و خلق نتیجه ذهنی (تجربه مرگ دردناک) صرفا در ذهن‌های ماست. بنابراین احتمالا موافق هستید که اگر بتوانیم میزان ترس خود را کنترل کنیم، احتمالا ویروس کرونا در ذهن ما کمرنگ‌تر خواهد شد و زندگی نسبتا راحت‌تری را تجربه خواهیم کرد.

  • دلیل دوم این است که ذهن ما از موقعیت‌های جدید ترس دارد!

بالاتر در همین مقاله متوجه شدید که بیماری آنفلوانزا چقدر خطرناک‌تر و کشنده‌تر از ویروس کرونا هست. اما این‌که دیگر از آن بیماری نمی‌ترسیم و وقتی به آن مبتلا می‌شویم در نهایت آرامش به دکتر مراجعه می‌کنیم، به این علت است که این بیماری در ذهن ما حل شدنی هست!

اما به دلایل مختلف و متاسفانه اطلاع‌رسانی‌های ناقص اکثر مردم فکر می‌کنند که مبتلا شدن به ویروس کرونا مساوی هست با مرگ. و با این تفکر و تلقینات، متاسفانه خود را برای اتفاق‌های خوب و مثبت آماده نمی‌کنند!

بهترین درمان کرونا چیست؟

پیشگیری، بهترین درمان این بیماری!

سخت کردن زندگی‌ها برای افرادی هست که احتمالا بسیار کمتر از انسان‌های موفق به ذهن خود تسلط دارند. این را بدانید که موفق‌ترین افراد دنیا هم الان در مورد ویروس کرونا می‌دانند. اما احتمالا در کسب و کار خودشان و زندگی روزمره‌شان به مشکل نخورده‌اند.

این افراد بهترین کار برای مبارزه با ویروس کرونا را پیشگیری می‌دانند! آن‌ها منتظر نمی‌شوند که به این بیماری مبتلا شوند و بعد از آن فکر چاره باشند. پیشگیری‌هایی که از بچگی به ما یاد داده‌اند را بیشتر از قبل استفاده می‌کنند تا هیچ بیماری توان ایجاد اخلال در سیستم ایمنی آن‌ها را نداشته باشد.

از شما می‌خواهم در مورد این بیماری، مثل افراد موفق جامعه و دنیا عمل کنید!

اگر نظری در مورد موضوع این مقاله دارید، خوشحال می‌شوم که در کامنت‌ها آن‌ها را بخوانم…

ایمانوئل آبگینه ساز

ایمانوئل آبگینه ساز هستم. مدرس و مربی روانشناسی موفقیت و قانون جذب. به مردم کمک می کنم تا با استفاده از قوانین الهی، آسان‌تر و البته سریع‌تر به خواسته‌هایشان برسند!

پاسخی بگذارید

بستن منو
فقط برای افراد عمل‌گرا!

دانلود رایگان کتاب
"چکش قانون جذب"

کادرها را پر کنید و بلافاصله دانلود کنید!
دانلود می‌کنم.
close-link
×
×

سبد خرید