من کیستم؟ تو کیستی؟!
من برای چه بدنیا امدم

من کیستم؟ تو کیستی؟!

یکم برگردیم به عقب… یکم بیشتر از یکم!

وقتی کودک بودیم، چه تعریفی از خودمان داشتیم؟ این را یادتان می‌آید؟ با خودمان فکر می‌کردیم که چه کسی هستیم؟ در افکارمان چه می‌گذشت؟ برای آینده‌مان چه برنامه‌ریزی داشتیم؟

همه یک دیدگاه داشتند

تقریبا همه‌ی ما، در کودکی خودمان را طوری می‌دیدیم که وقتی بزرگ شدیم فردی بسیار ثروتمند، با شخصیت و محترمی می‌شویم. حتی شخصی که الان معتاد هست و حتی معلوم نیست چند دقیقه بعد در چه وضعیتی باشد هم همین دیدگاه را داشته. اما بیایید به این سوال فکر کنیم…

چرا او الان در این جایگاه است و اشخاصی مثل من و شما، وضعیت به مراتب بهتری داریم؟

عامل تعیین کننده

دیدیم که همه‌ی افراد، یک دیدگاه و در واقع یک انتظار از زندگی دارند. اما با وجود یکسان بودن، یکی می‌شود بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین مردان جهان و دیگری فردی که هیچ‌چیز از سرنشت تاریک و مشوشش معلوم نیست.

به نظر شما چرا؟

باور سرنوشت‌ساز

در وجود همه‌ی ما، یک باور سرنوشت ساز موجود هست که واقعا تا حدود بسیار زیادی در آینده‌ی ما تاثیر دارد. اما خبر بد این است که بیشتر ما، از وجودش آگاه نیستیم تا وقتی که کار از کار بگذرد. در واقع افراد دیگر (مثل پدر و مادر، رسانه، دوستان و …) این باور را در وجود و شخصیت ما رشد می‌دهند.

همین موضوع دلیلی می‌شود که آن چیزی که برای ما رخ می‌دهد، با آن چیزی که ما در کودکی آن را تصور میکردیم زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد.

اون باور چیه؟

به نظر شما اون باوری که تا این حد تعیین کننده هست چیه؟! لطفا برای خودتان پاسخ دهید و بعد به سراغ ادامه‌ی مقاله بروید.

نظر من

این باور، باوری هست به نام “من کیستم؟!”

باوری که خودمان از وجود خودمان در وجود خودمان داریم. این را بدانید حتی اگر زیباترین دیدگاه‌ها و رویاپردازی‌ها را در مورد آینده خود داشته باشیم ولی در اعماق وجودمان این باور را داشته‌باشیم که فرد ارزشمندی نیستیم، هرگز آن دیدگاه‌ها به حقیقت تبدیل نخواهند شد.

ولی متاسفانه…

بالاتر هم گفتم… متاسفانه اکثر مردم تقشی در تعیین این باور در وجود خودشان ندارند. عموما خانواده این باور را به انسان می‌دهد. یعنی اگر خانواده‌ای از نظر مالی ضعیف باشد، به صورت ناخودآگاه این باور را از کودکی در ذهن بچه می‌پروراند که “تو انسان ارزشمندی برای داشتن پول زیاد نیستی.”

این کودک ۱۰ سال، ۲۰ سال یا بیشتر، با این باور رشد می‌کند و دقیقا همینجاست که برخلاف دیدگاه‌ها و رویاپردازی‌های زیبایی که از آینده‌ی خود دارد، آینده‌ای مطابق با باورهایش می‌سازد. آینده‌ای که خبر از بی‌ارزش بودن او برای داشتن ثروت می‌دهد و با هیچ مقدار تلاش فیزیکی، به رویایش نمی‌رسد.

خوش به حال کیا؟

عموما در هر زمینه، یه سری افرادی داریم که خوش به حالشان می‌شود! در این قسمت، می‌خواهیم بدانیم که افراد خوش‌شانس این ماجرا چه کسانی هستند.

احتمالا حدس زده‌اید که افرادی که در خانواده‌های ثروتمند و یا شاد به‌دنیا می‌آیند خوش‌شانس هستند. اما نظر ما در این مقاله چیز دیگریست…

از نظر ما افراد خوش‌شانس این ماجرا، امثال من و شما هستیم! افرادی که متوجه وجود چنین باوری شده‌اند و هرلحظه می‌توانند با استفاد‌ه‌ی درست از قانون جذب، باورهای زیبا را در ذهن خود بکارند و آینده‌ای مطابق با خواسته‌هایشان بسازند!

یک نوید به شما می‌دهم!

با وجود اینکه در مقالات قبلی، می‌توانید روش‌هایی را پیدا کنید که باورهای جدید و ارزشمندی را درون خود ایجاد کنید، اما دوست دارم این خبر خوش را بدهم که در آینده‌ای نزدیک در همین وبسایت و همچنین پیج اینستاگرام، تکنیک‌های آسان باورسازی را برای شما شرح دهم…

ایمانوئل آبگینه ساز

ایمانوئل آبگینه ساز هستم. مدرس و مربی روانشناسی موفقیت و قانون جذب. به مردم کمک می کنم تا با استفاده از قوانین الهی، آسان‌تر و البته سریع‌تر به خواسته‌هایشان برسند!

پاسخی بگذارید

بستن منو
فقط برای افراد عمل‌گرا!

دانلود رایگان کتاب
"چکش قانون جذب"

کادرها را پر کنید و بلافاصله دانلود کنید!
دانلود می‌کنم.
close-link
×
×

سبد خرید