قانون جذب، موهبتی الهی در نظام هستی!
با قانون جذب زندگی کنیم

قانون جذب، موهبتی الهی در نظام هستی!

قانون جذب بر مبنای خاصیت بازتابی جهان هستی است.

قانون جذب ، همیشه در جریان است و یکی از قوانین جهان هستی است.

قانون جذب، یا هر نام دیگری که بر آن نهاده اند، همان است که ” هر چه در جستن آنی، آنی ” و این یعنی جهانی مانند کوه که فعل ما ( از جمله افکار و باورهایمان ) بازتاب می شود و در زندگی مان نمود می یابد.

قانون جذب، فرصتی است برای آنکه با خودآگاهی و مدیریت ذهن خودآگاه و اراده خویش، با ضمیر ناخودآگاه و باورهای درونی مان ( همچنین احساسات مان ) هماهنگ شویم.

خودآگاهی، امروزه کلید موفقیت در مباحث روانشناسی است. روانشناسی موفقیت، بر خودباوری، خود شناسی و افکار مثبت تاکید دارد، و در واقع به زبان یک دانش مدون بشری، به همان تاثیرات زندگی و انرژی های مثبت برای رسیدن به موفقیت و شادی، در نظام هستی اشاره دارد.

 قانون جذب یعنی، تو همانی که می اندیشی

قانون جذب یعنی، تو همانی که می اندیشی و زندگی ات همانست که باور داری.

جهان در نظم مستتر خود، هویدا می شود.

جهان هستی، دارای نظمی پویا و بسیار گسترده است. این نظام، بر مبنای قوانین متعددی مانند قانون جذب، ساختار، هماهنگی و تعادل را در کائنات، حفظ می نماید.

بر خلاف موقتی بودن قوانین ذهنی و معیار گذاری شده که توسط بنی بشر، پایه گذاری شده است، قوانین جهان هستی، پایدار، فراگیر و غیر قابل تعدی است.

قانون جذب، یکی از همین قوانین بیشمار است. شاید ما نتوانیم با محدودیت های ذهنی مان، نظم مستتر جهان را در یابیم و یا مدون نماییم، اما شواهد غیر قابل انکار در طول تاریخ حیات بشر، پرده از وجود چنین نظام گسترده و قانون مندی، که برای جز به جزء خود دارای برنامه حساب شده و دقیقی است، برداشته است.

شاید هنوز بشر قادر نباشد تحت تعقل محدود خویش بسیاری از این قوانین من جمله  قانون جذب را اثبات یا فرموله نماید، اما در انکار آن نیز، مهجور مانده است.

با قانون جذب معجزه ها را پیشبینی  کنیم

معجزه، اشاره خدا است در عالمی فراتر از حصار ذهن ما

قانون جذب، رازی در پس پرده های ذهن!

از دیرباز در متون قدیمی دانشمندان بزرگ، فلاسفه، شعرا، فرهیختگان و عرفا، اشاراتی به این قوانین از جمله قانون جذب، قانون کارما و … شده است.

شاید بر سر نام آنها، در زمان ها و مکان های مختلف تفاوت هایی وجود داشته باشد، اما در بطن و اصل آن ها، هیچ اختلافی وجود ندارد.

قانون جذب یکی از قوانین هستی است که چه باورش کنیم و چه نه، در بطن جهان، جاری و ساعی است و بدون درنگ و تاخیر و خلائی در حال کار است؛ ما می توانیم با آگاهی از چگونگی قانون جذب و سایر قوانین هستی، زندگی خود را متعالی و زیبا تر نموده و رسالتی را که برای آن، وجود منحصر خود را به جهان بخشیده ایم، بهتر و موثر دریابیم و انجام دهیم.

بهر مرادی به این دیار آمده ایم!

همه ما طالب زندگی موفق و موفقیت و شادی هستیم، اما بهانه های ذهنی ما برای رسیدن به موفقیت، اهداف و آرزوهایمان بیشمار است، بهانه هایی که حتی نمی دانیم از کجا آورده ایم.

قانون جذب، یا بهتر بگویم: آگاهی از قانون جذب، امکان هماهنگی با جهان هستی، آرزوها و خواسته هایمان را فراهم می آورد، سه رکن اصلی در این قانون، خواستن، باور و دریافت است.

در قانون جذب، باور مقدم بر دریافت است.

باور، مقدم بر دریافت است.

آنچه پیش از تکیه بر قانون جذب باید بدان آگاه باشید، این است که با هماهنگی کامل با ذات خویش بتوانید ضمیر خودآگاه خود را با ضمیر ناخودآگاه، همسو نموده و با عبور از پرده های ذهنی و مادی و هویت زده دنیوی، به بطن و جان خویش آگاه شده و به وسیله این خودآگاهی، بر خواسته های حقیقی و قلبی خویش اطلاع یابید، زیرا ما غالبا نمی دانیم که حقیقتا چه می خواهیم و در مورد بسیاری از آرزوهایمان دچار سوء تفاهم هستیم.

در مرحله بعد، باید خواسته خود را به صورت واضح بیان کرده و باور کنید که این خواسته، همان سرنوشت شما است. اما آنچه باور کامل را هم در قالب ذهن، و هم در احساسات ( که ارتباط نزدیک تری با ارتعاشات جهان هستی دارد )، ممکن می سازد، هماهنگی شما با آرزو و خواسته تان است. هرچه بیشتر برای هماهنگ شدن با آرزو هایتان، قدم بردارید، باورمندی شما به تحقق آن ها درونی تر، حقیقی تر و موثر تر می شود و اینگونه ارتعاش حاصل از انرژی های شما، تاثیر بیشتری بر روند زندگی تان می گذارد.

سر تسلیم فرود آور تا معجزه ها بینی.

و مرحله آخر در قانون جذب که همان آمادگی برای دریافت است، جز با پذیرش و تسلیم، فراهم نمی گردد! شاید عجیب به نظر آید که چگونه پذیرا و تسلیم باشیم، اما در مسیر رسیدن به خواسته مان قدم برداریم؟ اینجا نقطه عطفی است برای کسانی که همواره با استفاده از قانون جذب، به صورت ارادی و خودآگاه، زندگی خود را پیش می برند با کسانی که یا نمی توانند و یا به صورت تصادفی و گاه به گاه در استفاده از قانون جذب، به موفقیت می رسند. اینجا دقیقا همان نقطه ای است که تعریف حقیقی موفقیت، نمود می یابد:

موفقیت، یک عنصر در جهان خارج با چارچوب های تعیین شده مانند پول، شغل، و … نیست، بلکه موفقیت در بطن طبیعت هستی و مخلوقات، یعنی بیشتری توان سازگاری با لحظه های زندگی، یا به عبارتی، در لحظه و تسلیم حال بودن.”

 موفقیت یعنی استفاده از قانون جذب برای هماهنگی با آنچه می‌خواهی

موفقیت یعنی هماهنگی میان آنچه هست، آنچه باور داری و آنچه می خواهی

ایمان، رکن اصلی موفقیت در قانون جذب.

فردی که پذیرای هر لحظه زندگی باشد، عمر خود را تلف نکرده و از جریان های انرژی کائنات بهره می برد، آگاهی کیهانی را دریافت می کند و با تکیه بر خرد جمعی، بینش خود را وسعت می بخشد.

فرد موفق، وفق پذیری بالایی دارد، زیرا می داند خواسته اش، متعلق به اوست و خودش نیز با خواسته اش هماهنگ است. اما مسیر رسیدن به این خواسته، ورای تصور و ذهن او می باشد، مراحل شاید آنگونه که پیش فرض ذهن ما است، پیش نرود؛ اما این به معنای عدم تحقق و موفق نشدن، نیست.

لذا صبر و ایمان، در هر لحظه با این پذیرش و تسلیم، معنا می یابد. می توان گفت، انسان پذیرنده و موفق، اوست که خود را از اسارت پیش فرض های ذهنی اش، برهاند، و مشتاق و امیدوار، با انرژی و افکار مثبت، زندگی اش را لحظه به لحظه گوارای وجود گرداند، و این همان مرتبه والای شکرگذاری است؛ و ما خوب می دانیم که شکر نعمت، مایه فزونی نعمت است.

خلاصه، قانون جذب یعنی: “ایمان و شکرگذاری در اوج تسلیم و رضایت، شادی و انرژی مثبت را فزونی می بخشد و شما را آماده دریافت آنچه باورش کرده اید، می گرداند.”

ذهن انسان می تواند قانون جذب را بازتاب دهد

ذهن انسان می تواند ابری باشد بر رخ حقیقت و یا خورشیدی برای باور رنگین کمان، انتخاب با شما است.

ایمانوئل آبگینه ساز

ایمانوئل آبگینه ساز هستم. مدرس و مربی روانشناسی موفقیت و قانون جذب. به مردم کمک می کنم تا با استفاده از قوانین الهی، آسان‌تر و البته سریع‌تر به خواسته‌هایشان برسند!

این پست دارای یک نظر است

پاسخی بگذارید

بستن منو
فقط برای افراد عمل‌گرا!

دانلود رایگان کتاب
"چکش قانون جذب"

کادرها را پر کنید و بلافاصله دانلود کنید!
دانلود می‌کنم.
close-link
×
×

سبد خرید