سخت کار کردن مهم است؟!
سخت کار کردن برای هدف

سخت کار کردن مهم است؟!

در این مقاله، با یکی دیگر از باورهای غلطی که در بین افراد مرسوم شده و در مورد سخت کار کردن است سروکار داریم.

در تمام دنیا این باور را می‌بینیم ولی متاسفانه در کشور ما بیش از اندازه جون گرفته…

باید سخت کار کنیم!

“برای اینکه به موفقیت برسیم، باید سخت کار کردن را در اولویت بگذاریم و برای یک مدت طولانی اصلا تفریحی نداشته باشیم”

“باید تمام وقت و وجودمون رو بذاریم و برای هدف بجنگیم”

واقعا باید مثل دریل به جون هدف بیفتیم؟!
واقعا باید مثل دریل به جون هدف بیفتیم؟!

اینکه باور درستیه…

جملات بالا در نگاه اول کاملا درست و منطقی به‌نظر می‌آیند. اما اگر بگوییم کاملا درست هست، مسئله‌ای را درنظر نگرفتیم!

قطعا در مورد احساسات مثبت در مورد قانون جذب در همین وبسایت مقالاتی را خوانده‌اید. این را متوجه شدیم که اگر می‌خواهیم کاری را کنیم و یا به هدفی برسیم، یکی از اساسی‌ترین قدم‌ها اینست که احساس خوبی داشته باشیم. حتی اگر سخت کار کردن را انتخاب کردیم، باید احساس خوب را داشته باشیم…

حالا سوال می‌پرسم…

اگر مثلا ۳ ماه به‌شدت و یک‌ضرب روی هدفی کار کنیم و تمام انرژی خودمان را بگذاریم و حتی از خواب و خوراکمان بزنیم و سخت کار کنیم، احساس خوبی داریم؟

احتمالا پاسخ منفی هست. هرچقدر هم هدفمان را دوست داشته باشیم و برایمان مهم باشد، اگر برای مدتی طولانی خودمان را خسته کنیم بهره‌وری بدن ما پایین می‌آید و خودبه‌خود احساسمان منفی می‌شود. بنابراین سخت کار کردن همیشه شاید بهترین انتخاب نباشد.

البته این به این معنی نیست که نباید برای اهدافی که داریم نجنگیم و تا به مشکلی خوردیم تسلیم بشیم؛ بلکه به این معناست که با درنظرگرفتن شرایط جسمی و احساسی، کاری کنیم که بدنمان همیشه در وضعیتی باشد که بیشتری بهره‌وری را به ما می‌دهد.

هدف نهایی مشخص است؛ ولی...
هدف نهایی مشخص است؛ ولی…

یک مشکل دیگر…

اگر سخت کار کردن را انتخاب کنیم بدون رساندن نیازهای اساسی به بدن، از آن بیش از اندازه کار بکشیم، فکر نمی‌کنید که نتیجه عکس می‌دهد و باعث دور شدن از هدف می‌شویم؟

  • پس چیکار کنیم؟

یک‌کلام… حدوسط رو بگیریم.

کی گفته برای رسیدن به هدف باید زجر بکشیم و داغون بشیم؟

کی گفته باید از هرچی تفریحه دست بکشیم و کنار بگذاریم؟

کی گفته باید خیلی خیلی سخت کار کردن را انتخاب کنیم و نمی‌تونیم در حین اینکه خوش می‌گذرونیم به هدف برسیم؟

اصلا کی گفته رسیدن به هدفمان مستلزم این هست که از تمام کارهایی که لذت می‌بریم دست بکشیم؟

قبول دارم…

قبول دارم که وقتی هدفی را می‌گذاریم، دیگر مثل قبل نمی‌توانیم به همه کارهایی برسیم که قبلا انجام می‌دادیم؛ اما به این معنی نیست که کاملا خودمان را فراموش کنیم و سخت کار کردن روی هدفمان، زندگی را از ما بگیرد!

اولین اولویت یک انسان موفق، همیشه این هست که احساس خوبی داشته باشه. اگر از سخت کار کردن برای رسیدن به هدف لذت می‌برید هیچ مشکلی ندارد، اما اگر می‌بینید بعد از مدتی دچار افت انرژی شدید باید فکری به این حال بکنید.

یک پیشنهاد

خودتان را چندهدفه بکنید! در کنار هدف بزرگی که برای زندگیتان دارید و سخت کار کردن را برای آن انتخاب کرده‌اید، همیشه این هدف را داشته باشید که امسال (یا این ماه یا این هفته) بیشترین مقدار لذت از زندگی را ببرید و خوش بگذرونید!

احتمالا توصیه بالا را کم شنیده‌اید. ولی آن را جدی بگیرید. فوق‌العاده هست و معجزه می‌کنه. احساس خوب در کنار سخت کار کردن، معجون معجزه‌آسای زندگیتان خواهدشد!

باید بتوانید حتی در مسیر رسیدن به اهدافتان، احساس خوبی را تجربه کنید. خیلی از افراد به امید اینکه بعد از رسیدن به هدف به شادی می‌رسند دست به سینه مانده‌اند و نهایتا یک سال از آن خوشحال خواهند بود. بعدش همه‌چیز عادی میشه. خودشان می‌مانند، سخت کار کردن آنها و حسرت روزهای از دست رفته!

با خودمون عهد ببندیم...
با خودمون عهد ببندیم…

اقدامک و تمرین

هم اقدامک و هم تمرین این مقاله، این هست که برنامه‌ریزی کنیم چطور بیشترین مقداری که می‌توانیم خوش بگذرونیم؟

باید از لحاظ ذهنی کاملا آزاد و رها باشیم تا بتوانیم  با خیال راحت به اهدافمان رسیدگی کنیم. بنابراین عاقلانه‌ترین کار این هست که در کنار سخت کار کردن برای هدفمان تفریح را در برنامه هفتگی خودمون بگنجانیم.

اگر دوست داشتید، تفریحاتی که با آن‌ها حال می‌کنید رو تو کامنت‌ها بنویسید و از ایده‌های دیگران هم استفاده کنید!

ایمانوئل آبگینه ساز

ایمانوئل آبگینه ساز هستم. مدرس و مربی روانشناسی موفقیت و قانون جذب. به مردم کمک می کنم تا با استفاده از قوانین الهی، آسان‌تر و البته سریع‌تر به خواسته‌هایشان برسند!

پاسخی بگذارید

بستن منو
فقط برای افراد عمل‌گرا!

دانلود رایگان کتاب
"چکش قانون جذب"

کادرها را پر کنید و بلافاصله دانلود کنید!
دانلود می‌کنم.
close-link
×
×

سبد خرید