تصویر ذهنی درست چطور بوجود میاد؟!
تصویرسازی ذهنی

تصویر ذهنی درست چطور بوجود میاد؟!

تصویر ذهنی درست و موفق، دقیقا پارامتر مشترکی هست که تمام انسان‌های موفق دنیا از خودشان دارند!

اینکه خودمان را چقدر موفق می‌دانیم و به طور کلی چه تصویر ذهنی از خودمان داریم می‌تواند سرنوشت ما را تعیین کند.

در این مقاله در وبسایت آبگینه‌ساز می‌خواهیم به اهمیت این موضوع بپردازیم و چند تکنیک مهم در مورد اجرای بهتر این روش بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

داشتن تصویر ذهنی مناسب ما را موفق تر می‌کند.

چرا تصویر ذهنی مهم است؟!

چه بدانیم چه ندانیم، همه شما عزیزانی که در حال خواندن این مقاله هستید یک تصویر ذهنی از خودتان در ناخودآگاهتان دارید. شاید باورش سخت باشد اما شما به صورت ناخودآگاه همیشه در تلاش هستید تا آن چیزی را که در ذهن دارید را به انجام برسانید.

اگر بخواهم دقیقتر توضیح دهم، به این معنی هست که کسی که تصویر ذهنی منفی و فقیری از خودش دارد، همیشه و به طور ناخودآگاه در تلاش هست که پول‌های خودش را هدر دهد!

یکم واضح تر

یعنی چی این فرد تلاش می‌کنه پولاشو هدر بده؟!

عرض کردم… بصورت ناخودآگاه این اتفاق میفته! مثلا اگر ۵ فرصت سرمایه‌گذاری به این فرد پیشنهاد داده شود، ذهن منفی او که تصویر ذهنی فقیری از او ساخته ناخودآگاه او را مجبور می‌کند تا زیان‌ده ترین سرمایه‌گذاری را انتخاب کند!

چرا داشتن تصویر ذهنی مهم است؟!

احتمالا تا اینجا متوجه شده‌اید که تمام نتایجی که می‌گیریم تقریبا از تلاش‌های ناخودآگاه ما می‌آید و منشا این تلاش‌های ناخودآگاه، تصویر ذهنی ما از خودمان هست.

بنابراین هرچقدر تلاش کنیم تا این پارامتر را در وجود خودمان تقویت کنیم و برای بهبود آن وقت بگذاریم باز هم کم هست.

برعکس مثال بالا رو هم در نظر بگیرید.

مثلا کسی که تصویر ذهنی که از خودش دارد یک فرد دوست داشتنی و جذاب باشد، تقریبا در تمام جمع‌ها دوستش می‌دارند و به قول خودمون میشه گل سرسبد مجالس!

چرا؟! چون این فرد منتظر اتفاقات بیرونی نبوده و از خودش شروع کرده. زمانی که این فرد تونسته خودش رو بی نیاز از هر نظر دیگری دوست داشته باشد و تصویری که از خودش داشته یک فرد دوست داشتنی و جذاب بوده.

چه کار کنیم؟!

حالا سوالی که پیش میاد اینه که چطور میتونیم تصویر ذهنی درست و مثبتی از خودمون داشته باشیم؟ در ادامه دو راهکار بیان می‌کنیم که مسلما میتونن در راستای انجام این کار کمکتون کنن.

تمرینات داشتن تصویر ذهنی موفق

اولین تمرینی که میتونیم انجام بدیم تا تصویر ذهنی مثبتی از خودمون داشته باشیم اینه که گفتگوهای مثبت با خودمون داشته باشیم. همه‌مون گفتگو‌های درونی داریم که تو ذهنمون انجام میشه و از صبح تا شب درحال انجامه. اگر می‌خوایم تصویر ذهنی بهتری از خودمون داشته باشیم باید بتونیم این مکالمه رو مدیریت کنیم. در مقاله کلام با چند تکنیک باحال و کاربردی آشنا میشیم.

دومین تمرینی که میتونیم داشته باشیم این هست که با افرادی بگردیم و خودمون رو با افرادی محاصره کنیم که اونها هم تصویر ذهنی مثبت دارند و کلا نگرششون به زندگی مثبته.

تاثیری که در بلندمدت ما از این افراد می‌گیریم بسیار در ساختن تصویر مناسب از خودمان فوق‌العاده هست!

کلام آخر

موفقیت یک شبه و فقط با یکی دوتا تمرین بوجود نمیاد. پیگیر این تمرینات و تمرینات دیگر همین وبسایت باشید تا تاثیراتشون رو تو زندگیتون ببینید!

ایمانوئل آبگینه ساز

ایمانوئل آبگینه ساز هستم. مدرس و مربی روانشناسی موفقیت و قانون جذب. به مردم کمک می کنم تا با استفاده از قوانین الهی، آسان‌تر و البته سریع‌تر به خواسته‌هایشان برسند!

پاسخی بگذارید

بستن منو
فقط برای افراد عمل‌گرا!

دانلود رایگان کتاب
"چکش قانون جذب"

کادرها را پر کنید و بلافاصله دانلود کنید!
دانلود می‌کنم.
close-link
×
×

سبد خرید